

Product Details:
| Punching Pressure | 100 Ton |
| Punching Capacity | 90 ton |
| Brand | Ranjit |
| Machine Type | Mechanical |
| Capacity | 90 ton |
| Stations | 5 Station |
| Max Cutting Thickness | 12 mm |
| Usage/Application | Channel |
| Max Plate Thickness | 12 mm |
| Voltage | 440 V AC |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Type | Automatic |
| Punching Pressure | 60 Ton |
| Brand | RANJIT |
| Capacity | 120 Ton |
| Max Cutting Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | C Channel 200x90mm Angle Cut 175x175x12mm Flat Cutting 350x16mm |
| Voltage | 440 V AC |
| Size | 12 inch |
| Model Name/Number | RH10 |
| Automation Grade | Automatic |
Additional Information:

Product Details:
| Brand | Ranjit |
| Capacity | 60 ton |
| Voltage | 440 V AC |
| Max Cutting Thickness | 16mm |
| Type of Machine | Sheet Metal Cutting Machine |
| Phase | 3 |
| Power Source | 3HP |
| Max Cutting Speed | 50 m/min |
| Max Cutting Length | 400MM |
| Power | 3 kW |

Product Details:
| Punching Capacity | 50 ton |
| Machine Type | Mechanical |
| Stations | 5 Station |
| Capacity | upto 50 Tons |
| Usage/Application | Flat |
| Max Plate Thickness | 10 mm |
| Voltage (V) | 440 |
| Angle Cutting Size | 75×75 mm |
| Round Bar Capacity | 20 mm |
| Model Name/Number | RH08 |