

Product Details:
| Angle Size Capacity | 65x65 mm |
| Capacity | 50 Ton |
| Punching Capacity | 40 ton |
| Operation | Mechanical |
| Machine Type | IRON CUT |
| Usage/Application | Promotion |
| Max Thickness | 8 mm |
| Max Cutting Thickness | 8 mm |
| Punch Shape | Oval, Square, Round, Slot |
| Voltage | 440 V AC |
Model NO. RH08
Power 2.2kw/3kw/4kw
Power Source Mechanical Drive
Efficiency 30times/Min
Condition New
Wooden Case
Specification 1100*600*1450mm
Trademark RANJIT
HS Code 8462