

Product Details:
| Machine Type | Kamani Patta |
| Operation Type | Hydraulic |
| Max Work Size | Up To 16 mm |
| Capacity(Ton/Day) | 2 Ton |
| Capacity | 100 Ton |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Sheet Metal |
| Phase Type | Three Phase |
| Machine Weight | 1000kg |
| Power Source | 3hp |

Product Details:
| Press Capacity | 100 Ton |
| Power Source | Hydraulic |
| Stroke Length | 100 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Max Bending Radius | 0-50 mm |
| Bed Size | 500x800 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Number Of Strokes | 30 SPM |
| Size | 8mm upto 32mm |
| Brand | RHE |
We are famous company for Leaf Spring Repairing Machine. In addition, quality control engineers also check the quality of this product on various technical standards Automatic Grade Automatic Kamani Bending Max
Angle32mm
100x100
Power Source
Hydraulic
Brand
RANJIT
Material Leaf Spring MinimumOrder
Quantity
1 Piece

Product Details:
| Press Capacity | 80 Ton |
| Capacity | 100 tons |
| Power Source | Hydraulic |
| Stroke Length | 100 mm |
| Type Of Press | H-Frame Press |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Bed Size | 500x800 mm |
| Material | Steel |
| Number Of Strokes | 30 SPM |
| Usage/Application | Kamani Patta Pressing Machine |